Vannkraft
95 prosent av energiproduksjonen vår kommer fra vannkraft fra de ti kraftverkene vi eier i Indre Sogn, Østfold og Nordland. Det største vannkraftverket vårt ligger i Borgund Lærdal, hvor vi sysselsetter 22 medarbeidere.


Fjernvarme
Østfold Energi produserer og leverer klimavennlig fjernvarme. Vi har seks fjernvarmeanlegg i Østfold, som driftes fra avfallsforbrenningsanlegget vårt i Rakkestad. Fjernvarmekildene våre er avfallsforbrenning, lokal industri og flis fra skogsdrift.
Vindkraft
Østfold Energi har over 20 års erfaring med landbasert vindkraft i Norge. Østfold Energi eier 50 prosent av Kvalheim Kraft, som har virksomhet i Kinn kommune, og 50 prosent av vindkraftutviklingsselskapet Zephyr. Østfold Energi har samlet eierskapet til vindkraftengasjementene i det heleide datterselskapet Østfold Energi Vindkraft AS.


Solkraft
Våre aktiviteter foregår gjennom eierskap i Furuseth solkraftverk AS og Soleie AS.
Vekst og utvikling
Vi utvikler virksomheten vår innen vann, varme, vind og sol. I tillegg jobber Østfold Energi med å utvikle nye muligheter som skal skape verdi for eierne våre og bidra til lokal bærekraft. Våre nyeste satsinger er karbonfangst, energisystemer, hydrogen, grønn industri, samt utredning av kjernekraft.



